Dobré rady na cestu

Zasednete za volant vozidla, které má rozdílné vlastnosti od osobního vozu i jiných vozidel v kategorii do 3 500 kg. Je dobré více předvídat možné situace, které vás mohou potkat.

Parametry vozidla 🔝 výška 3,25 m, šířka 2,3 m a délka 7,5 m vás nepřekvapí, když s tím budete počítat při průjezdu úzkými uličkami, mosty, při parkování a pod.

Připravte si plán cesty, promyslete si postup a styl jízdy. Auto umí jet i 140 km/h, ale není to nic příjemného. 🚌  Rychlost 90-100 km/h vám poskytne pohodu a radost z bezpečné z jízdy. Vždy je však nutné přizpůsobit jízdu povaze vozovky a povětrnostních jevů.

Než vyjedete, vždy zavřete a zajistěte okna, aby za jízdy náporem větru neodpadla. Okna zavírejte a zajišťujte i v době stání  💨  v případě silného větru. Zatáhněte el. ovládaný schůdek, stáhněte satelit a důkladně zavřete dveře garáže. Na schůdek a garážová vrata vás upozorní zvuková signalizace, satelit se automaticky zatáhne při nastartování motoru. Zajistěte veškeré šuplíky, skříňky a volně ležící předměty.

Před parkováním 🚥 poučte spolucestujícího, jak vám má ukazováním pomáhat bezpečně zacouvat s ohledem na větve, stromy, překážky na zemi i pevnost plochy na kterou najíždíte. Mějte na paměti, že můžete zapadnout do písku, bláta apod. Využijte parkovací kameru. Občas je nutné jí očistit od prachu a nečistot. Po zastavení vždy “zatáhněte” ruční brzdu.

👀 Při jízdě sledujte výškové překážky, stav krajnic vozovek, překážky na komunikacích, výmoly, přesahující větve, dopravní označení výšek podjezdů a mostů. 🏰 U obloukových podjezdů a mostů najíždějte na střed a s maximální opatrností. Do sledování okolí zapojte podle možností i spolujezdce.

150 „ 🐎 “ motor vám poskytne vynikající výkon a správným řazením rychlostních stupňů dosáhnete příznivé spotřeby. ⛽  Naftu tankujte kvalitní – u renomovaných čerpacích stanic. Nepřetáčejte ani „neduste“ motor a ekonomicky využívejte 6 rychlostních stupňů k plynulé jízdě.

Než vyrazíte užívat krás okolí, nebo jenom na nákupy, 🔑  důsledně prověřte, že jste zavřeli všechna okna, garáž, dvířka plynu a že jste zajistili auto centrálním zamykáním. Nenechávejte volně ležet předměty zajímavé pro zloděje. Doporučujeme použít zastínění všech oken pomocí clon a závěsů. Prověřte “zatažení” ruční brzdy, aby se bydlík samovolně nerozjel vstříc lidem a nejbližším překážkám.

Vozidlo je pojištěno 💰 – spoluúčast 5% nebo min. 5000,- Kč. Je zajištěna i asistenční služba – Global assistance.

Budeme potěšeni, když s bydlíkem budete zacházet ✨ jako s vlastním a když si nebudete vědět s něčím rady tak neváhejte a nebojte nám zavolat. Rádi vám pomůžeme a společně najdeme řešení.

INFOLINKA – NON STOP 602 245 413